Садиба Кмеллера Затишок, відпочинок, помірна ціна!

"Садиба Кмеллера"
вул. Соснова, 34
79491 Львів-Брюховичі
тел.: +38 (032)234 62 42
тел.моб.: +38(093)7061277
E-mail: kmeller.kontakt@gmail.com
Skype: kmeller.lviv
ICQ: 560152605

 

Брюховичі - курортне селище м. Львова, розташоване в 6 км. на північний захід від Львова. Селище має добре сполучення залізницею та автошляхами місцевого значення.

Лежать Брюховичі на стику висот Поділля та Розточчя. Тут проходить Головний Європейський вододіл, що ділить басейни рік Балтики та Чорномор'я. Різні види рельєфу зумовили велику різноманітність краєвидів, які милують око. Височини, що піднімаються над Брюховицькою долиною на 318 -337метрів, мають вигляд узгір'їв, порослих лісами.

Глибоко в Розточчя врізається долина Голоска, дно якої покрите пісками, які простягаються до Брюховичів. Клімат селища помірно-континентальний з відносно лагідною зимою, з досить частими відлигами, трохи тривалою весною, помірним теплим літом і теплою осінню. Головний потік Брюхівчанка бере початок з трьох невеликих струмочків і протікає в північному напрямку до присілка Гамулець, де змінює напрям на північно-східний. Там об’єднуються з Грибовицьким потоком, що несе води в басейн Балтики. Саме землі на берегах цієї річки, згідно королівської грамоти короля Владислава від 21 липня 1444 року, було дозволено заселяти «кметям, хліборобам та корчмарям». Цей день і вважається Днем народження Брюхович. А назву йому подарували три горби у вигляді «бжуха».

В 1570 році згідно з інвентарним описом Брюховичів, було осілих кметів і загородників: 16, одна корчма, 10 ставків, 8 млинів і фільварок.

28 липня 1599 року папірник Валентин Кмеллер уклав з Радою міста угоду про будівництво папірні в Брюховичах і в 1600 році після переобладнання одного з млинів в «четвер після провідної неділі» відбулося відкриття Брюховицької папірні. Тут виробляли високоякісний папір трьох ґатунків і систематично постачали його місту. Відзначався він водяними знаками у вигляді герба міста Львова.

У 1772 році, внаслідок першого поділу Польщі, Галичина перейшла під владу Австрії. У1774 році був проведений загальний опис земель і майна Галичини. На той час у Брюховичах було 57селянських дворів. Селяни мали 39 коней, 91 вола.

У 1792 році в селищі нараховується вже 74 будинки.

У 1848 році більш інтенсивного розвитку дістає землеробство, що зумовлює ріст населення та активізацію будівництва. У1885 році булла побудована залізниця Львів -Белз- Томашів, яка пройшла по південно-західній межі Брюхович. З цього часу починає забудовуватися територія на захід від залізниці, де виникло село Лончики.

У 1889 році в Брюховичах організовують пожежну частину, яка з перших днів справно виконувала своє призначення та мала чудовий духовий оркестр.

Брюховичі до половини XIX століття в основному залежали від Гміни Львова, поки в Галичині не був прийнятий статут про самоврядованість. В 1889 році Гміна Львова виділила 24 морги соснового лісу під будівництво помешкань з метою збереження і охорони лісу, а в майбутньому для будівництва парку відпочинку.

В кінці XIX століття в Брюховичах будують лісопильну майстерню. На неї починає прибувати населення з навколишніх сіл, чисельність населення зросла з 338 осіб у 1868 році до 944 осіб у 1910 році.

У 1906 році в Брюховичах відкрився басейн з мінеральною водою, а в 1909 році булла відкрита 2-х класна школа. Бойові дії світової війни 1914-1918 рр. тягнулися по річці Верещиці, і Брюховичі опинилися під російською окупацією, яка тривала від 3 вересня 1914 року до 22 червня 1915 року. Село зазнало великої руйнації. Було пограбовано магазини, ощадну касу, бібліотеку, спалено Гмінський архів.

Після першої світової війни Брюховичі відійшли до складу Польщі. У 1919 році населення Брюхович становило 1109 осіб. У 1921 році відкривається клуб з читальнею, парк для забав та відпочинку. З 1920 по 1926 рік збудовано 70 нових вілл.

У 1926 році відкривається притулок для сиріт, тоді ж з'являється і дитячий садок, який відвідувало 50 місцевих дітей. Новий етап у гарному курортному селі розпочинається у 1928 році завдяки першим самоврядним виборам . Новообраними членами Ради були найбільш поважні люди Брюхович: хлібороби, ремісники, лікар, купець, архітектор, аптекар, вчитель та ін., всього 31 особа.

За період війтівства доктора Павла Чаля (1927-1935рр.) Брюховичі стали зразковим поселенням не тільки на Львівській землі, але й у цілому краю. У цей період Брюховичі роблять великий поступ у своєму духовному та культурному розвитку. На перший план тут висувається спорудження двох прекрасних будов - парафіяльного костелу з плебанією та неповної середньої школи.

В 1936 році відкривається лісна школа - санаторій для дітей з послабленим здоров'ям. По рівню технічного обладнання вона булла першою такого типу школою в Польщі. Освітню роботу в Брюховичах і окрузі вело товариство Народної школи, яке виникло у 1905 році.

8 грудня 1935 року в домі Миколи Тинського була заснована читальня «Просвіта» ім. Маркіяна Шашкевича, яка нараховувала 68 осіб. Читальня була найкращим вартовим українського духу, піднімала національну свідомість, згуртовувала навколо себе однодумців.

Діяло в Брюховичах благодійне товариство, яке очолювала Марія Чала. Товариство власників майна власним коштом копало криниці для населення, приділяло увагу збереженню і догляду за лісом, дбало про благоустрій селища.

В 1947 році був розроблений перший радянський генеральний план, а в 1954 році, з порушенням цього плану був збудований північний об'їзд міста Львова вантажним залізним транспортом, який розрізав Брюховичі.

3 1946 по 1957 створюється Брюховицький район. В цей час був споруджений пам’ятник Богдану Хмельницькому (1954р.), Також було збудовано профілакторій будівельників, астрономічна обсерваторія Львівського держуніверситету (1957р.). В 1956 році була організована одна селищна рада на Лончики та Брюховичі.

6 червня 1957року Брюховичі адміністративно були підпорядковані місту Львову. Міська адміністрація зразу ж взяла курс на перетворення селища на зону відпочинку для жителів міста. Створено 18 відпочинкових закладів для дітей і профілакторіїв для дорослих, лікарню для дітей та кардіологічну лікарню.

Збудована нова аптека, будинок побуту, нові корпуси політехнічного технікуму, будинок зв’язку, проводиться реконструкція цехів Брюховицького. Деревообробного комбінату та цехів Лісозаводу.

18 вересня 1994 року в центрі селища відкрито погруддя Тарасу Шевченку, автором і виконавцем якого є житель селища, скульптор – Любомир Кукіль.

Численні релігійні громади проводять свою діяльність на теренах нашого селища. Тут діють Управлінське бюро релігійної організації «Свідки Єгови в Україні», Вища духовна римо-католицька семінарія, монастирі сестер Чину св. Василія Великого та сестер катехиток св. Анни. Провінція Отців Василіан.

У 1997 році у корпусах політехнічного технікуму починає працювати Львівська філія Української академії державного управління при президентові України. Цей вищий навчальний заклад готує спеціалістів з управління всіма видами державної влади на Україні, перепідготовку і навчання проходять слухачі з усіх куточків нашої країни.

У 1999 році селище відсвяткувало своє 555 -річчя. З нагоди ювілею перед народним домом «Просвіта» був встановлений пам’ятний знак. Дбають у селищі і про любителів книг. Для їхніх потреб працює дитяча і доросла бібліотеки. Пам’ятають мешканці і про полеглих героїв. На їхню честь насипана могила при в'їзді в селище.

Ще з часів Австро-Угорщини, Брюховичі вважалися курортним місцем. Ця слава залишилася і донині. Влітку більша частина львів’ян обирає своїм місцем відпочинку саме Брюховичі, де сосновий та буковий ліс створює усі умови для єднання з природою. Крім природної краси Брюховичі мають багато історичних пам’яток та легенд. Саме тут переховувався майбутній засновник незалежної Польщі та генерал Юзеф Пілсудський, тут знаходяться руїни оборонних споруд. В Брюховичах знаходиться унікальний музей сучасної скульптури, обсерваторія Львівського національного університету ім. Івана Франка.

Велика кількість затишних ресторанчиків у національному українському стилі, тиша і спокій створюють умови для кількох незабутніх днів, а близькість до Львова дозволяє побачити і це одне з найкращих міст Європи.

При підготовці використано інформацію отриману з вільної енциклопедії «Вікіпедія»

Теги:
uah грн kmeller брюховичі кмеллера львів році львові садиба lviv standart чел naechte persons суток comfort komfort від комфорт львова kontakt поворот gmail skype що погода icq zimmer брюховичах направо рухаємось цена discount можна новини року стандартная це комнаты міста наліво під copyright ermaessigung price rooms був будинок головна де пам саме селища gasthof room було вул вулиці відпочинку відпочинок напрямку населення class einreise hostel kmeller's unterkunft акції архів байка байки боку брюхович білий великий відкривається далі догори дітей залишається замку знаходить категория моб нашим осіб польщі початку правого ресторан селище третій цей шатрами яка accomodation age ausreise emaessigung jugendlichen com kmeller для львові недороге проживання туристів

Пошук

Погода

Погода в Львові » Україна

Статистика